Pohádka o Jenčovi a Mařce tak trochu jinak

1. ledna 2012 v 15:23 | Moony |  Jednorázovky
Lidi, je tady poslední povídka z OZBABU :D určitě všichni víte o co jde takže pěkně hup do čtení :)) celkové hodnocení tady přibude večer ;-) jo a to dílo je fakt praštěné :D dík za pomoc Alysho ;-)


HODNOCENÍ:
Moony 8/10
Po gramatické stránce zcela správné, ale takové neslané nemastné. Chtělo by to trochu víc šťávy. Ale uznávám, nebyl to nejlehčí úkol.

Pohádka o Jenčovi a Mařce tak trochu jinak
Bylo, nebylo, dávno ty časy skončili, všichni už umřeli ale tento příběh ne. Stalo se to na okraji smogem začouzeného New Yorku. Žili tam sourozenci, kteří se jmenovali Jenča s Mařkou. Jenča byl vysoký ramenatý, plešatý chlap a Marča byla blonďatá štíhlá ženská s dlouhým krkem a velkými vnadami. Tihle dva měli velkou zálibu v chytání jednookých čarodejnic a malých kouzelných elfíků. Těchto potvor měli už hodně. Chytali je už od dětství, když je macecha s otcem vyhnali do lesa a tam je nechali. Jenča s Mařkou se dostali ke staré čarodějnici, která je chtěla sníst, ale nakonec to dopadlo úplně jinak. Mařka otevřela kamna a Jenča do ní hodil onu potvoru. Než dohořela, sourozenci se rozhodli, že si z toho udělají kšeft. Založili si svou firmu a pořídili si všelijaké věci na chytání těchto obludek. Od síťkovaných lapačů po tekoucí písek. A pochytané elfíky a čarodejnice prodávali do cirkusů za neskutečné prachy, které potřebovali na další vybavení, ale hlavně na chlast, který milovali. Pořádali velké párty, na které byli vždycky pozváni ti nejlepší chytači oblud a jejich společníci.
Také jednou pořádali velkou párty. Kde se samozřejmě zdunili jak ta kráva. Ale připravili občerstvení v podobě očí, usmažených červíků a podobné. A k pití byl jejich oblíbený Jack Daniels. Kterého milovali více než sebe samu. Byl to jejich poklad, jejich posvátnost. Bohužel i tito lidé podlehli vlivu společnosti a dali se také do drog. Na konci této party, byli všichni zkouření a ožralí.
Vydali se na cestu, aby vyprovodili své hosty k jejím domovům. Byla to jejich tradice, kterou nikdy neporušili. Cestou zpátky se jim přihodila zvláštní příhoda, která stojí za vyprávění. Oba zchlastaní jako dogy se vydali na dlouhou procházku. Byli na cestě už dlouhou půlhodinku, když si uvědomili, že vlastně ani neví, kde jsou a uvědomili si, že se ztratili. Velkou záhadou pro Jenču a Mařku bylo, že byli na neznámém místě a nevěděli, kde to jsou.
Kolem byli louky, dokonce i lesy Mariuhany. Takže děcka neváhali a ihned si natrhali, narvali to do kapes a snažili se vzpomenout, kdy vlastně zabočili špatně. Jenže jako správní ochlastové byli naprosto namol. Dokonce si i šňupli nějakého toho perníku. Takže se byli hodně veselý a bylo jim celkem jedno, kam je sjeté nožičky vedou.
Všechno kolem nich se jim zdálo nádherné, barevné. Mysleli si, že mohou létat a také zkusili, jestli to dokážou. Vybrali si malý pahorek a rozběhli se z něj. Když se ocitli ve vzduchu, neletěli nahoru, ale dolů. Rozhodně si to uvědomili a okamžitě vystřízlivěli. Už si mysleli, že se rozplácnou na chodníčku, ale dopadli do něčeho měkkého. Chvíli nevěděli, co se děje, ale když se jejich zachránce hýbat, sourozencům došla dobrá nálada. Obluda se zvedla a byla o 2 metry vyšší než oni. Byl to chlupatý sněžný muž, kterému jak bylo vidět, patřilo pole veselé trávy. Pořádně si děti očichal, a když zjistil, že mají plné kapsy trávy, rozeběhl se za nimi. Děti nestačily utíkat, a tak kličkovali sem a tam. Házel po nich klacky, kmeny a on dokonce začal i plivat.
Dokonce trefil i Jenču, ale ten když se ocitl v mokré kaluži, začal se smát. Yetimu to bylo divné, co ten pozemšťan dělá a tak se zeptal. Jenča nebyl schopný odpovědět a tak mu odpověděla Marča, že je Jenča ožralý a nafetovaný. Yeti se usmál a pozval je do své chatrče. Kde jim nabídnul jointa.
Společně strávili celý večer, skouřili se jako prasata a pospolu si zpívali, zkoušeli lítat. Když jim došla tráva, vydali se na cestu, kde se snažili najít další marihuanová pole. Šli dlouho, po cestě navštívili obchod, kde nakoupili další chlast.
Přeplavali deset řek, prošli devatero makových hor, kde si nasbírali potřebné věci k výrobě opia, prošli osmero tabákových polí, navštívili sedmero nemocnic, kde ukradli léky a jehly na heroin, po šesti flaškách vodky se vydali po pěti hospodách, kde Yeti s Jenčou sbalili čtyři zmalované šlapky a Marča po třech dalších pivech si nabalila dva amanty, se kterými utekla na celou jednu noc do motelu, kde si spolu užívali.
Potom, co se dali zase dohromady, vydali se na cestu domů. Ani jeden z nich nevěděli, kde jsou a kudy jít. Zeptali se prvního kolemjdoucího a ten je poslal na sever. Yeti, Jenča a Marča se tam vydali a po dlouhé a dlouhé době opravdu dorazili k domečku od Yetiho. Od něj se už sourozenci do své chatrče dostali jednoduše, kde si lehli do postelí a spali celý týden.
Když se konečně vyspali, vystřízlivěli a probudili se, dali se znova do práce. Napsali si inzerát, který dali do nejčtenějších novin a čekali, až se začnou jejich kšefty hýbat.
A když to přišlo, neměli volný čas a neměli možnost dát si flašku Jacka a jointa pro štěstí. A tak se k Jenčy a Marčy stali abstinenti, kteří žili jen pro svou práci.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tessa Tessa | 5. ledna 2012 v 21:37 | Reagovat

:D Bože, to byla krásná kravina :D. Jde vidět na co myslíš, co??? Ty ožralo jedna :D :D

2 Tina Tina | Web | 25. srpna 2012 v 15:38 | Reagovat

Krásný blog, to nemá chybu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama