6. kapitola – Šťastný konec

14. ledna 2012 v 16:16 | Moony |  Povídka "Nečekaná láska"

poslední kapitola k povídce :)) zanechte komentářek s vašim názorem :))


6. kapitola - Šťastný konec
Dny a týdny utíkaly, Joshua s Jeanne si užívali svou lásku. Jejich rodiče byli rádi, že se konečně našli a trávili spolu čas.
Od jejich dovolené v Bexhillu uplynuly dva měsíce a Jea s Joshuou prožívali pořád stejné šťastné chvíle. Byli pořád spolu, ráno i večer. Za slunce i za deště. Každý, kdo je znal, si myslel, že srostli k sobě a měli pravdu. Duše i srdce Joshuy a Jeanne se spojily.
Byl krásný podzimní den, Joshua se probudil v posteli a protáhl se. Dnešek byl výjimečný. Nachystal pro svou Jea překvapení. Překvapení, které jim změní život. Které je spojí navěky. Věděl, že je to správné rozhodnutí. Zprvu se přesvědčoval, že by měl počkat, ale představa svatby ve sněhu ho tak nadchla, že nečekal ani den.
Vstal potichu z postele, aby nevzbudil ještě nic netušíc Jeanne a obešel postel. V kapse kraťas ve kterých spal měl krabičku z rudého sametu, ve kterém byl prsten.
Poklekl na koleno a Jeannině straně postele a polibkem ji probudil. Rozespale se na něj podívala a sedla si.
Joshua měl co dělat aby se na ní nevrhl. V košilce vypadala tak roztomile. Usmál se na ní a potichu promluvil.
"Dobré ráno, má krásná princezno."
"Dobré, krasavče. Co to tady vyvádíš?"
"Já… no, tak dobře, nebudu to protahovat. Jea známe se už dlouho a já pořád lituju, že jsem se ti nevyznal dříve, ale naštěstí to dobře dopadlo a já mohu tady teď být a milovat tě. A slibuju ti, že tě budu milovat navždy. Chci s tebou strávit zbytek života, Jeanne vezmeš si mě za muže?" zeptal se a čekal na odpověď, který nepřicházela.
"Jea?"
"Joshuo, zaskočil si mě. Ale ano, jasně že ano!" Vykřikla a vrhla se mu kolem krku a políbila ho. Mezi polibky mu pořád opakovala, že ho miluje a stane se jeho ženou.
Když se nasytili polibků, Joshua se odtáhl a sáhl do kapsy pro krabičku a otevřel ji. Vybral pro ni diamantový prsten s kameny, které tvořily dva srdíčka. Byl to prsten přesně pro ni. Jeanne si ho navlékla a políbila svého nastávajícího.
"Miluju tě, ty můj popleto."
"Taky tě miluju, princezno."
Čas utíkal, hrdličky si stanovili datum na 14. 12. a své přípravy rozjeli hned následující den po zásnubách.
Svatba se blížila rychlostí větru a Jeanne i Joshua začínali šílet.
Jeanne byla zrovna na zkoušce šatů. Její družičky Suzanne a Alice byli s ní a pomáhaly ji vybírat ty správné svatební šaty.
První, co si oblékla, měly korzet posetý drobnými kamínky a sukně byla široká a celá z šifonu. Rozšiřovala se od pasu a pletla se pod nohy. Jeanne se na své družičky zatvářila jako na pohřbu a okamžitě si ty šaty sundala.
Druhé na ramínku vypadaly úžasně. Jea si je oblékla a pomyslela, že v těchto by se mohla vdát. Korzet byl pošitý kamínky, kolem pasu byla bílá mašle a sukně se rozšiřovala do dlouhé vlečky. Byly to krásné šaty, ale Jeanne si pomyslela, že vždycky chtěla princeznovské šaty se závojem a tak se rozhodla je najít.
"Když je nenajdeme tak si vezmu tyhle, souhlasíte, holky?" zeptala se svých družiček a vydala se k věšákům. Hledala, prohrabovala se a nakonec je našla. Byly to ony, opravdové princeznovské, po kterých snila. Nadechla se vůni šifonu, pohladila svou sukni a vzala si je vyzkoušet.
Odepnula korzet z ramínka, oblékla si ho, Alice ji pomohla zavázat všechny šňůrky a zapnout všechny háčky. Jemná látka ji pohladila po těle, korzet ji kopíroval křivky těla a splynul s ní jako její druhá kůže. Sukně končila kruhovou krátkou vlečkou. Věděla, že to byly ony. Roztočila se a sukně jí hladila po nohou.
"To jsou ony. Určitě jo. V těch se vdám." Usmála se na holky a ty souhlasně přikyvovaly.
Jea si je sundala a šla je zaplatit k pokladně. Prodavačka se na ní usmála a poradila ji jaké doplňky a boty. Jeanne ji vyslechla a k šatům si ještě koupila lodičky, perlové náušnice a náhrdelník s perličkami.
Mezitím, co Jeanne vybírala šaty, Joshua se vydal s Bobbym do obchodu s obleky, kde si vybral jednoduchý černý oblek s vestou, koupil si novou bílou košili a ještě si chtěl vybrat kravatu, ale nevěděl jakou. Chtěl ladit se svou nevěstou, ale bílou kravatu fakt nechtěl. Musel zjistit, jakou bude mít kytici a pak se uvidí.
Zaplatit nakoupené věci a vyrazil se svým kamarádem na pivko. V jejich oblíbené hospůdce strávili pár hodin a pak vyrazili každý ke svému domovu.
Když se Joshua vrátil k Jeanne, ta byla osprchovaná a byla zachumlaná v peřině.
"Ahoj, nevěsto."
"Ahoj ženichu, víš o tom, že si mě vzbudil že?" řekla ospale a vrátila mu polibek.
"Omlouvám se za zpoždění. Bobby byl nějak povídavý, víš o tom, že se mu líbí Suzanne?"
"Suzanne? Tak to bych do něj neřekla. Zlato, pojď už konečně ke mně."
"Helemese komu jsem chyběl."
"To si piš, že chyběl." usmála se a objala ho kolem krku.
Dny utíkaly, svatba se připravovala a jejich den D se blížil. Ani se nenadáli a chystali se do kostela, kde si měli říct své ano.
Joshua se oblékl a vyrazil do kostela s Bobbym a s jeho otcem, který přiletěl New Yorku.
Jeanne byla nervózní jako každá nevěsta. Ráno se vykoupala, nalakovala si nehty a oblékla si šaty a s družičkami vyrazila do kostela.
Joshua skoro ani nedýchal, když Jea šla uličkou k oltáři. Za necelou půlhodinku už byli oddáni a jejich společný život začal…
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kulicka Kulicka | Web | 14. ledna 2012 v 16:22 | Reagovat

Dobry clanek, mrkni na muj web

2 Tessa Tessa | 15. ledna 2012 v 12:49 | Reagovat

Hej, ale kdyby mu řekla ne, bylo by to zajímavější :D. Ne teď vážně, hezká tečka za pěknou, romantickou minikapitolovkou ;)

3 Michelle Lilian Black Michelle Lilian Black | 15. ledna 2012 v 16:18 | Reagovat

Bóóží. Tahle povídka mi bude chybět. :)

4 Kristen Kristen | 15. ledna 2012 v 17:21 | Reagovat

DObrý Happy End :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama