19.Porada řádu

4. července 2008 v 20:25 | tessa |  Povídka "Boj o lásku"
To nemůže být pravda….."
" Musíme něco okamžitě udělat….."
" Ministerstvo musí konečně dostat rozum….."
" Vymyká se nám to…." toto všechno a mnohem více se ozývalo z kuchyně na Grimmauldově Náměstí č.12., když byla svolána výjimečná porada řádu.
" Tak tohle mohla vymyslet jedině Holoubková." rozchechtal se na celé kolo Sirius držící v ruce Denního věštce. " No poslouchejte: ….. ze zdrojů oboru Bystrozorů jsme se dozvěděli, že za tento ohavný čin je zodpovědný uprchlý trestanec Sirius Black. Bystrozorové se dále domnívají, že Blackovým hlavním cílem bylo osvobodit jeho milovanou sestřenku s manželem… No není tohle k smíchu? Zrovna ji? Tu bych tam nechal shnít i s Rudolphusem."
" No jo Siriusi, jenomže na někoho se to hodit musí, že? A ty jsi, nezlob se na mě, ale to nejlepší a hlavně nejjednodušší řešení - nemůžeš se totiž bránit." Podotkla paní Weasleyová.
" Jo, ale neboj - dostatečně tě brání tadyhle Dora. Dneska se dokonce zastala i Remuse a dala nakládačku jedné své kolegyni, že?" nadzvedl Moody významně jedno obočí, při pohledu na dívku, která byla teď v obličeji rudá jako rajské jablíčko. " Nechtěla bys nám k tomu něco říct?"
" Ehmmmm - ani ne?" zkusila to.
" Tak dost. Mohly jste z toho mít pořádný průšvih - obě. Co vás to vůbec napadlo? Bojovat při výkonu služby, v Azkabanu plném Mozkomorů a zločinců a - a vůbec, já chci okamžitě vysvětlení." Začal Pastorek.
" No tady není zrovna nejlepší místo. Nenecháme si to zítra na kencelář?Když už je to pracovní průšvih?" pokusila se o ten nejkouzelnější úsměv, kterého byla schopna.
" No to teda nemohli. Spusť."
" No náhodou vydržela jsem to dlouho."
" DORO"
" No jo,když oni napřed uráželi Siriuse, potom začali s tím, že mu Remus pomáhal, a potom že prý držím s rodinou, že jsem na straně zla a když začala urážet mamku tak jsem to už prostě nevydržela……" spustila Dora tak rychle, že ji skoro nikdo nerozuměl a tím pádem skoro nikdo nepochopil o co tam vlastně šlo.
" A kdo vyhrál?" zeptal se Sirius s cukajícími koutky. Remus do něj sice drknul,ale pozdě. Dora se doširoka usmála " No samozřejmě, že já. Čekal jsi snad něco jiného?" to už nevydržel ani Remus a nehorázně se rozchechtal.
" No ty aby ses jí nezastal."
" No, když ona se tak hezky zastává mě, Pastorku, musíš uznat, že ji ta babizna vyprovokovala."
" No to sice uznávám, ale…."
" Jaký ale?" znejistila Tonks.
" Ale máš nehorázný štěstí, že Vás tam nikdo nenačapal a nikdo na tebe nežaloval."
" No někdo asi jo, ne?"
" Jak to myslíš?"
" No tak, že ty ses to dozvěděl, takže někdo žvanit musel?"
" Ne šel, jsem okolo a viděl jsem vás."
" Jo tak to je super."
" Super? Tvůj šéf tě načapá jak děláš všechno možný jenom ne svoji práci a ty si z toho nic neděláš?"
" Ne, protože jsem nedělala nic špatnýho. S kým taky, tam, že?" usmála se na něho nevinně.
" Tonks varuju tě, neprovokuj nebo …."
" Nebo co?"
" U Merlina za co?"
" Hmmm nerad ruším vaši debatu,ale co tedy podniknem?" optal se nenápadně Kopál. Ale v tom se ve dveřích objevili profesoři z Bradavic.
" Dobrý večer ve spolek" pozdravil klidným hlasem bradavický ředitel a následován svými kolegy se usadil u stolu.
" Nevím co je na něm dobrého Brumbále." zabručel Moody.
" NO dobrá zpráva je, třeba i to, že slečna Umbridge dneska nevydala žádné zvláštní nařízení." Odpověděl mírným úsměvem Brumbál. Doře při tom jméně naskočila husí kůže. Ještě stále ji nepřišla její odpověď, tudíš vůbec nevěděla na co by se měli připravit a co čeká Remuse.
" No, ale to nám v naší situaci moc nepomůže. Sakra Srabusi, k čemu nám vůbec seš, když jsi ani nebyl schopný zjistit co se chystá." vyjel Sirius.
" Nenechám se tady urážet takovou troskou jako jsi ty Blacku. Pán Zla se mi se vším nesvěřuje. Nevěděl o tom skoro nikdo."
" No tak nehte toho. Nepotřebujeme hádky ve vlastních řadách." McGonagalová oba rivaly spražila pohledem a oni oba se cítili zase jako ve škole, kdy tyto situace byly velmi časté.Jenom James tady tentokrát chyběl, a taky nenásledoval žádný školní trest a ani odchod Snapa na ošetřovnu.
" Jistě" procedil Snape mezi zuby a vražedně při tom pohlédl na Blacka, který seděl rozvalený ve svém křesle v čele stolu a spokojeně se usmíval.
" To že zdrhli přece ještě tak moc neznamená, ne? Stejně nemůžou nic podnikat, když po nich jde celý ministerstvo" ozval se najednou Mundungson a všichni přítomní k němu obrátili nevěřícné pohledy. Mužíček v onošeném, potrhaném cestovním hábitu okamžitě začal litovat, že vůbec otevřel pusu.
" To si děláš legraci? Víš vůbec kdo z toho vězení zdrhl?" zahřměl hlas Kopála.
" No abych řekl pravdu, tak moc ani ne."
" No krom jiného Bellatrix Lestrangue s manželem, jeho bratrem a další." Upřesnila mu to Tonks.
" No a?"
" No a? Já se z tebe zjevím chlape. Tihle jsou Ti největší zastánci Ty-Víš-Koho a krom toho to jsou naprostý magoři. To, že zdrhli nám způsobí ještě hodně nepříjemností" Moody uchopil flašku ohnivé whisky, která stála na stole a nalil si plnou skleničku.
" Hmmm manžel, manželka, bráška - to musí být dost pošahaná rodinka"
" NO DOVOL????" ozvalo se dvojhlasně.
" Co jsem zas řekl?"
" No tak například to o tý rodině." Začal Sirius. Když ovšem viděl nechápavý pohled jenom protočil panenky a předal slovo Tonks.
" No Bellatrix je sestra mojí mamky, a tudíž Siriova sestřenice - takže si to s tou pošahaností hodně rychle rozmysli, jinak……"
" Jo ahá, tak to pardón - vy jste samo sebou výjimky" uchechtl se.
" Hele nebuď drzej, nebo si to s tebou vyřídím."
" Tohle nikam nevede. My teď musíme každopádně posílit hlídky na ministerstvu. Místo samostatných hlídek budeme hlídat minimálně ve dvojicích.Chce někdo začít?" rozhlédl se Pastorek po místnosti, ale nikdo se k tomu neměl.
" Lupine?"
" Promiň, já bych rád, ale za dva dny je úplněk a….."
" A jó, promiň já zapomněl, O.K. vezmeš si směnu po úplňku. Tonks?"
" No já……"
" Ne neblbni, vždyť ta holka už nespala jak dlouho? Musí si odpočinout, teď by na hlídne neměla šanci, i kdyby jich tam bylo pět. Ani náhodou., Napřed se pořádně vyspí a hlídku si může vzít až s Remusem po úplňku." zakročila rázně paní Weasleyová.
" No dobře, to je pravda, teď toho bylo hodně. Takže Tonks, ty si dáš teď pár dní pauzu a po úplňku budeš mít službu tady s Remusem, jak navrhla Molly, souhlas?"
" No jo, proč ne?"
" Dobře, ale kdo si teda vezme teda tu dnešní službu? Hestie tady se Sturgiusem, můžete dneska?
" Jo jasně, neměj obavy. Dneska si tu službu vezmeme my."
Takhle Moody s Pastorkem rozdali služby na celý měsíc a postupně se všichni odebrali do svých domovů.
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama